Krakowskie smaki turystyki i potraw!

Kraków to największe miasto w południowej części Polski. Nie trzeba go chyba nikomu przedstawiać, bowiem uczymy się o nim już w szkole, od małego. Jedna z destynacji całorocznych podróży turystów, przyciąga tysiące przyjezdnych, nie tylko z kraju, ale i z całego świata. Prawdę mówiąc, w sezonie ciężko jest na Rynku Głównym usłyszeć narodowy język, gdyż ginie on w odgłosach zadowolonych i zafascynowanych miejscem ludzi.

Co warto zjeść w Krakowie

Oprócz wielu atrakcji turystycznych, miasto posiada bogate zaplecze atrakcji kulinarnych. To tutaj można spróbować słynnych pierogów, w których zakochani są studenci. Nadziewane nie tylko mięsem i serem, stanowić mogą łakomy kąsek dla poszukiwaczy nowych smaków. Nieodłącznym elementem zwiedzana, muszą być też zapiekanki, z których słynie między innymi Krakowski Kazimierz.
A co z daniami kuchni polskiej? Z pewnością smakować będą one przyjezdnym, ale również i rodowitym Polakom, którzy może odkryją nowe smaki znanych potraw. Wyszukując w Internecie miejsca pod hasłem „Restauracje Kraków”, z pewnością będziesz musiał podjąć trudny wybór. Mnogość miejsc jest tak pokaźna, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, choćby biorąc pod uwagę ilość pozytywnych opinii i komentarzy.

Warto będąc w Krakowie choćby przejazdem spróbować kuchni typowo włoskiej, którą Polacy pokochali. Jednym z miejsc, gdzie można z przyjemnością oddać się klimatowi Italii, jest na pewno DaPietro. Restauracje zlokalizowana przy Rynku Głównym, zawsze gości mnóstwo ludzi. Warto spróbować tam chociaż jednego dania, gdyż potem z pewnością wróci się do tego miejsca z przyjemnością, tak jak to robi wielu!