Minerały zawarte w ziemi

advanced nutriens

Kluczową kwestią w hodowli roślin jest dobór odpowiedniej ziemi. To z niej roślina pobiera niezbędne do prawidłowego rozwoju pierwiastki – między innymi potas, fosfor i magnez. Robi to za pomocą korzenia osadzonego w ziemi. Aby zapewnić roślinie optymalna ilość minerałów, stworzono nawozy do roślin zawierające składniki przyspieszające oraz regulujące jej wzrost, którymi można wzbogacać ziemię w minerały.

Firmy takie jak Biobizz i Advanced Nutrients od lat zajmują się produkcją nawozów dostosowanych do różnych gatunków. Ich produkty są poddawane ścisłej kontroli jakości, więc użytkownicy mogą być pewni, że są w stu procentach bezpieczne zarówno dla roślin, jak i dla nich samych. Nawozy mają charakter płynny; roztwór dodaje się do wody i tak przygotowaną mieszanką podlewa się rośliny. Należy jednak pamiętać, by stosować nawozy zgodnie z zaleceniami producentów, w dawkach takich, jak zasugerowano na opakowaniu, ponieważ zbyt duża ilość nawozu może zaszkodzić roślinie (spowodować zahamowanie wzrostu, obsychanie lub nawet jej zwiędnięcie). Ważną kwestią jest także dobór nawozu dostosowanego do danego gatunku roślin. W razie pytań wątpliwości można skontaktować się z dystrybutorem nawozów telefonicznie lub drogą mailową.

Na stronach producentów znaleźć można cenne wskazówki dotyczące uprawy. Wytyczne odnośnie hodowli konkretnego rodzaju roślin są regularnie zamieszczane na blogach poświęconych uprawie, więc warto poszukać takowych i zapoznać się z ich treścią. Należy również pamiętać, że do wzrostu rośliny potrzebny jest nie tylko nawóz – trzeba zapewnić jej także optymalne nasłonecznienie oraz nawodnienie.